To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #3,785 - 11/11/19 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 8,088 |
| User: | Parrich |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,783 - 11/11/19 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 7,214 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #3,766 - 11/10/19 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,510 |
| User: | pepee |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kek |
| Test #3,756 - 11/10/19 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,616 |
| User: | Jings |
| Brand: | Samsung SM841 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSDSM841mSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Samsung mSATA 128GB SSD |
| Test #3,744 - 11/10/19 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 5,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow mS200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SMS200S360G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | RPi4 OC at 19GHz and SSD |
| Test #3,734 - 11/9/19 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk X400M.22280128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssdtest |
| Test #3,731 - 11/9/19 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,666 |
| User: | j64x86 |
| Brand: | Corsair Force GT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair ForceGT |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSDCorsairGT |
| Test #3,729 - 11/9/19 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZNLN128HAHQ-00000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,728 - 11/9/19 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba OCZ TR150 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba TR150 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba TR150 120GB SSD over Raspberry Pi3B onboard USB |
| Test #3,710 - 11/8/19 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,494 |
| User: | amenatis |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | KINGSTON SSDA400 |
| Test #3,690 - 11/8/19 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,701 |
| User: | Dirgi |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD made by SanDisk Model SSDPLUS 240GB installed into an external Ugreen Case with USB31 |
| Test #3,683 - 11/8/19 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 28,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Supermicro X9DAi |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #3,682 - 11/8/19 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 23,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 750 PCIe NVMe Series |
| Board: | Supermicro X9DAi |
| Device: | Intel SSDPEDMW400G4 |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #3,681 - 11/8/19 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 25,850 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 730 Series |
| Board: | Supermicro X9DAi |
| Device: | Intel SSDSC2BP240G4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test1 |
| Test #3,679 - 11/8/19 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 3,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,671 - 11/8/19 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 6,194 |
| User: | zzz |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PatriotBurst |
| Test #3,669 - 11/8/19 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec MT Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | KingSpec MT-256 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | msata |
| Test #3,664 - 11/7/19 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA2000M8500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A2000 |
| Test #3,654 - 11/7/19 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,645 - 11/7/19 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 6,717 |
| User: | afklein |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi4 Kingston A400 Startech |