To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #3,526 - 11/3/19 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,023 |
| User: | LarryG |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 Sata3 SSD with StarTech Cable |
| Test #3,524 - 11/3/19 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,727 |
| User: | mikeys59 |
| Brand: | MyDigitalSSD BP4e mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MyDigitalSSD BP4emSATASSD |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Raspberry pi 4B with pi drive board |
| Test #3,516 - 11/3/19 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ASMedia Model 00SSD1 Product SSD |
| Test #3,505 - 11/2/19 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CBx |
| Test #3,502 - 11/2/19 7:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,509 |
| User: | ehmjaysee |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #3,489 - 11/2/19 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,550 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSDKingston |
| Test #3,484 - 11/1/19 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,015 |
| User: | medievalmatt |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung970 |
| Test #3,483 - 11/1/19 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intel SSDSA2BW080G3H |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,482 - 11/1/19 6:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,332 |
| User: | tanon |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 120GB |
| Test #3,473 - 11/1/19 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 16,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Sony VAIO SVE1511C5E |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,466 - 11/1/19 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 5,267 |
| User: | Hammer |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 120GB SSD A400 |
| Test #3,462 - 11/1/19 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 6,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,456 - 11/1/19 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 22,257 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | MSI GS60 Ghost Pro 2QE |
| Device: | Kingston RBU-SNS8100S3128GD1 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,455 - 11/1/19 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 9,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #3,450 - 11/1/19 3:45 am | |
|---|---|
| Score: | 6,491 |
| User: | ArjenR |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Crucial BX500 UGREEN USB to SATA adapter cable |
| Test #3,449 - 11/1/19 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 6,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ7LN128HCHP-000H1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,435 - 10/31/19 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #3,431 - 10/31/19 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 8,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #3,426 - 10/31/19 8:38 am | |
|---|---|
| Score: | 6,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2CW160G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel 320Series SSDSSDSA2CW160G3 with Startech USB3 adapter |
| Test #3,420 - 10/31/19 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU655 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU655 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |