To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #3,418 - 10/31/19 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 6,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,413 - 10/31/19 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 5,860 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,408 - 10/31/19 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X600 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk X6002000GBM.2 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | GDrive |
| Test #3,402 - 10/31/19 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KINGSTON 240GB SSD USB2 |
| Test #3,396 - 10/31/19 12:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,088 |
| User: | Chad1011 |
| Brand: | OCZ Trion 100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ TRION100 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,391 - 10/30/19 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,246 |
| User: | Renaissance Slacker |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Oreserver4 |
| Test #3,390 - 10/30/19 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,657 |
| User: | RedzSoul |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,386 - 10/30/19 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 8,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nothing |
| Test #3,383 - 10/30/19 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 8,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #3,377 - 10/30/19 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 6,865 |
| User: | hapklaar2 |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | StarTech USB3 to SATA USB31 2 SAT3CB |
| Test #3,368 - 10/30/19 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 7,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mitssd |
| Test #3,363 - 10/29/19 5:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,947 |
| User: | afklein |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 240GB SSD StarTech USB3 |
| Test #3,362 - 10/29/19 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,979 |
| User: | afklein |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 240GB SSD StarTech USB3 |
| Test #3,355 - 10/29/19 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 4,929 |
| User: | kenmore3 |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZNTY128HDHP-00007 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,350 - 10/29/19 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 6,396 |
| User: | FreelancerJ |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial P1 500GB Orico TCM2C3BL USBC 31 to NVMe Enclosure with JMS583 chipset No USB Quirks enabled |
| Test #3,348 - 10/28/19 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | vonssd |
| Test #3,346 - 10/28/19 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEX2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #3,340 - 10/28/19 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,914 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,310 - 10/27/19 4:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,540 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD960EVO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 960 EVO Pi |
| Test #3,307 - 10/27/19 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd zweiterlauf |