To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #3,116 - 10/19/19 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA XPGSX6000JMS583 |
| Test #3,112 - 10/19/19 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 4,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,106 - 10/19/19 12:43 am | |
|---|---|
| Score: | 8,897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,102 - 10/18/19 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,433 |
| User: | novellahub |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SiliconPower 120GB |
| Test #3,094 - 10/18/19 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 8,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | EVO840 |
| Test #3,093 - 10/18/19 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD |
| Test #3,090 - 10/18/19 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,701 |
| User: | mac |
| Brand: | SanDisk X300 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD7SN6S-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #3,084 - 10/18/19 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 5,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SM2280S3G2120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #3,083 - 10/18/19 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 6,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 240GB SSD |
| Test #3,078 - 10/17/19 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,294 |
| User: | asdfasdf |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVO2B2Q |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #3,076 - 10/17/19 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,188 |
| User: | wkelley |
| Brand: | Micron RealSSD C400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Micron MTFDDAK128MAM-1J1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,070 - 10/17/19 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lenovo SL700 M.2 Series |
| Board: | FriendlyElec NanoPi NEO Core2 |
| Device: | Lenovo SSDSL700M.2128G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #3,069 - 10/17/19 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,992 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZNTY128HDHP-000L1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | M2SATA |
| Test #3,068 - 10/17/19 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,482 |
| User: | Tesla |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Kingston A400 120GB USB30 Tesla |
| Test #3,066 - 10/17/19 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,081 |
| User: | pac stoodio |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | stoodiochek |
| Test #3,065 - 10/17/19 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #3,059 - 10/17/19 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,191 |
| User: | archfan |
| Brand: | Crucial BX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250BX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD made by Crucial |
| Test #3,045 - 10/16/19 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,647 |
| User: | k2ucw |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 970EVOPlusNVME |
| Test #3,044 - 10/16/19 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #3,043 - 10/16/19 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,574 |
| User: | cafs |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |