To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #2,725 - 10/2/19 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 6,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,724 - 10/2/19 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD WD Green 120GB |
| Test #2,722 - 10/2/19 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 6,951 |
| User: | DNT |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 SSD |
| Test #2,721 - 10/2/19 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,469 |
| User: | esperanza |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Dell XPS M1330 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | xps ssd mint |
| Test #2,716 - 10/1/19 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,551 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme II SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDHP256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD |
| Test #2,713 - 10/1/19 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Crucial 120GB |
| Test #2,712 - 10/1/19 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,953 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial M4-CT256M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,704 - 10/1/19 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 5,215 |
| User: | DarrenP |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 SSD 120Gb |
| Test #2,702 - 10/1/19 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD 240 |
| Test #2,697 - 9/30/19 5:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair Force MP510 240GB |
| Test #2,696 - 9/30/19 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair Force MP510 240GB |
| Test #2,692 - 9/30/19 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 8,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #2,691 - 9/30/19 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 9,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVO2B2Q |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO |
| Test #2,688 - 9/30/19 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 3,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | raspberrypi screen blanking |
| Test #2,674 - 9/29/19 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sdrt |
| Test #2,672 - 9/29/19 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 9,002 |
| User: | LoulouFr64 |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSD Samsung EVO 860 mSATA |
| Test #2,666 - 9/29/19 12:35 am | |
|---|---|
| Score: | 8,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair Force3SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,664 - 9/28/19 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 1100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Micron SSDSATA256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #2,647 - 9/28/19 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 7,621 |
| User: | Thorsten |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 830 128GB |
| Test #2,642 - 9/28/19 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM841 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSDSM8412.57mm128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung 128GB SSD |