To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #2,883 - 10/9/19 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 8,177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,876 - 10/9/19 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,862 - 10/8/19 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #2,840 - 10/7/19 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 9,538 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #2,837 - 10/7/19 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,536 |
| User: | heyman |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 |
| Test #2,834 - 10/7/19 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 6,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,827 - 10/6/19 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY XLR8 CS2211 |
| Board: | AAEON Atomic Pi MF-001 |
| Device: | PNY CS2211240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,817 - 10/6/19 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 7,387 |
| User: | kingston |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #2,810 - 10/6/19 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 3,548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,803 - 10/6/19 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM841 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ7TD128HAFV-00000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1234567 |
| Test #2,786 - 10/5/19 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 8,380 |
| User: | JCBpyOC |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #2,772 - 10/5/19 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 10,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,759 - 10/4/19 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,063 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD made by Intel |
| Test #2,748 - 10/4/19 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,747 - 10/4/19 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 8,893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #2,743 - 10/3/19 10:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #2,737 - 10/3/19 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,735 - 10/3/19 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 7,668 |
| User: | Kieran |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,731 - 10/3/19 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 8,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Colorful SL500 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Colorful SL500256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #2,729 - 10/2/19 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |