To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,733 - 8/30/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,267 |
| User: | Pi5_dekstop_nvme |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroupM33nvme on Pi5 |
| Test #93,732 - 8/30/24 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,524 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000H7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SAMSUNG ON PI5 |
| Test #93,730 - 8/30/24 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P310 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | First pi5 storage benchmark |
| Test #93,729 - 8/30/24 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi nvme hat |
| Test #93,728 - 8/30/24 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #93,725 - 8/30/24 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend model: TS256GMTE400S size - pcie 3 enabled |
| Test #93,722 - 8/30/24 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG6 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Toshiba KXG60ZNV256GNVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSK |
| Test #93,720 - 8/30/24 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 10,704 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #93,709 - 8/30/24 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 38,600 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #93,708 - 8/30/24 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 25,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | KBG40ZNS128G NVMe KIOXIA 128GB on Orange Pi 5 |
| Test #93,704 - 8/30/24 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 35,676 |
| User: | Shonanwalker |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV2 NVMe SSD SM2267XT 2TB using Mcuzone mps2280D_Rev1.1 M.2 hat:Debian 1:6.6.31-1+rpt1 (2024-05-29) aarch64 |
| Test #93,703 - 8/30/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 38,348 |
| User: | Murat |
| Brand: | Union Memory Systems AM610 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | UMIS RPJTJ256MEE1OWX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 5 ON Union Memory Systems AM610 M.2 NVMe 256GB SSD |
| Test #93,700 - 8/30/24 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 35,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501Q512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME512 |
| Test #93,698 - 8/30/24 12:57 am | |
|---|---|
| Score: | 39,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,697 - 8/29/24 10:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2300 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2300MTFDHBA2T0TDV |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | puc |
| Test #93,696 - 8/29/24 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,925 |
| User: | dkja |
| Brand: | AData Legend 710 |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | AData LEGEND710 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,695 - 8/29/24 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #93,693 - 8/29/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,161 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG Gammix S5 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS55 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #93,690 - 8/29/24 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,123 |
| User: | Wally |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,687 - 8/29/24 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |