To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #92,954 - 8/15/24 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,278 |
| User: | Kacza |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZVL4256HBJD-00BL7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVME 256GB PM9B1 on Pi4b rev 1.1 |
| Test #92,952 - 8/15/24 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 1TB on Pi 4 using 52Pi N04 |
| Test #92,951 - 8/15/24 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Pi5+M.2 HAT+ w/ |
| Test #92,950 - 8/15/24 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-2000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SKHynix Gold 2TB |
| Test #92,949 - 8/15/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,773 |
| User: | embedded |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ128HBHQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | learning |
| Test #92,947 - 8/15/24 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,413 |
| User: | embedded |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ128HBHQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | learning |
| Test #92,946 - 8/15/24 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,046 |
| User: | learning |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ128HBHQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | learning |
| Test #92,943 - 8/15/24 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC601 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS512GEJ4X112N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,940 - 8/15/24 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S101 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Fanxiang S101128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ii |
| Test #92,939 - 8/15/24 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC601 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS512GEJ4X112N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #92,936 - 8/15/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 54,543 |
| User: | L0stG33k |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix BC711 128 GB, Geekworm Hat, Gen3 Link-Speed |
| Test #92,935 - 8/15/24 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 59,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial T500 500GB NMVe |
| Test #92,934 - 8/15/24 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 42,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P300 500GB NVMe |
| Test #92,931 - 8/15/24 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 56,896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #92,925 - 8/15/24 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 24,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | RK3588 OPi 5 Max |
| Device: | Netac NVMeSSD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #92,920 - 8/15/24 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 56,079 |
| User: | doughadfield |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Freenove 128GB nvme SSD bundled with Freenove RPi 5 nvme hat - nvme 3 set |
| Test #92,913 - 8/15/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 50,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pinedrive SSD94 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Pinedrive SSD94-2563CG-PB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pinedrive M.2 2242 pciex1_gen=3 |
| Test #92,911 - 8/15/24 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 40,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDQMQD-256G-1201 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SN740 SSD on Pi 5 using N10 NVMe HAT |
| Test #92,904 - 8/15/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 14,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 2 Series |
| Board: | PRIME N100I-D D4 |
| Device: | OCZ VERTEX2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | N100 mit OCZ Vertex2 |
| Test #92,899 - 8/14/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-RKT4P-500 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent 500GB Rocket 4 Plus on Pi 5 using Geekworm X1012 pcie gen3 |