To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,496 - 10/16/22 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | odroidhc2 ssd |
| Test #63,493 - 10/16/22 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,604 |
| User: | MAW |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 256GB NVMe SSD, Pi4, JMicro Adaptor |
| Test #63,492 - 10/16/22 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,213 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | OCZ VERTEX3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex3 |
| Test #63,487 - 10/15/22 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,690 |
| User: | SicMundus |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD 480GB on Pi 3B+ USB2.0 port using UGreen SATA to USB adapter ASM1153 |
| Test #63,481 - 10/15/22 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,478 - 10/15/22 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,474 - 10/15/22 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,855 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | HP EliteBook 850 G4 |
| Device: | Samsung SSD860PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | noname |
| Test #63,473 - 10/15/22 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,472 - 10/15/22 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 8,281 |
| User: | Reboots |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Toshiba Kioxia 128gb on Raspberry Pi 400 - Anker Adapter |
| Test #63,470 - 10/15/22 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 5,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple TS Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Apple SSDTS064C |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Apple model: SSD TS064C on Pi400 using USB adapter |
| Test #63,468 - 10/15/22 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,159 |
| User: | rgrr |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,465 - 10/15/22 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,795 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Patriot 250Gb SSD in A-Data USB adapter with USB quirks enabled |
| Test #63,461 - 10/15/22 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 7,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM851 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSDPM8512.57mm128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,457 - 10/15/22 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 20,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | HP t540 Thin Client |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM981 NVME 256GB - 16GB RAM - HP t540 - Solar powered. |
| Test #63,454 - 10/15/22 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 20,449 |
| User: | Janneman |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Odroid-M1 8GB 512GB Samsung 980 SSD |
| Test #63,453 - 10/15/22 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,645 |
| User: | BuLa |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400, RPi 4, WD elements USB adater. |
| Test #63,447 - 10/15/22 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 5,227 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Z400sM.22280256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,439 - 10/14/22 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,656 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Crucial MX200 Series |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Crucial CT250MX200SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Libre Computers Renegade SSD Boot Guide |
| Test #63,435 - 10/14/22 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,194 |
| User: | Recon |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY 120GB SSD on adapter |
| Test #63,426 - 10/14/22 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 6,681 |
| User: | marc2805 |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingchuxing 64GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry Pi 64Gb SSD |