To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,142 - 10/2/22 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba OCZ TR200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba TR200 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba model: TR200 size: 223.57 GiB and Western Digital model: WD20SPZX-22UA7T0 on Pi 4 using JMicron SATA to USB |
| Test #63,132 - 10/1/22 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 15,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Kingston SNVS250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston nvem 250 |
| Test #63,129 - 10/1/22 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,649 |
| User: | rico |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,127 - 10/1/22 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | sata-usb3hub-usb3 |
| Test #63,119 - 9/30/22 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland 256GB |
| Test #63,117 - 9/30/22 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,020 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD ADATA SU 800 |
| Test #63,116 - 9/30/22 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2500GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung EVO860 M.2 SATA 500GB |
| Test #63,115 - 9/30/22 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 5,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | poor |
| Test #63,111 - 9/30/22 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 6,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team AX2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team T253512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Teamgroup AX2 on Pi4 using SATA otyto USB |
| Test #63,108 - 9/30/22 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,010 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Dell PowerEdge R720 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | dell |
| Test #63,102 - 9/29/22 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,984 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung model: SSD 850 EVO 500GBSamsung model: SSD 850 EVO 500GB on UGreen 174c:225c and three VIA hubs - btrfs |
| Test #63,099 - 9/29/22 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 16,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,098 - 9/29/22 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 7,852 |
| User: | webgate |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,097 - 9/29/22 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 15,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 500GB on Odroid M1 |
| Test #63,094 - 9/29/22 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD750EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspi3 with samsung 256GB |
| Test #63,089 - 9/29/22 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,088 - 9/29/22 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 7,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,087 - 9/29/22 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 4,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ext |
| Test #63,084 - 9/28/22 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Union Memory Systems AM610 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | UMIS RPJTJ256MEE1OWX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Unknown NVME SSD (256Mb) on Pi 3 B using Orico NVME to USB adapter |
| Test #63,074 - 9/28/22 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 8,004 |
| User: | Oratos |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |