To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,186 - 8/24/22 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 8,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO4TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 870 EVO, using Startech SATA to USB 3.1 adapter, over_voltage=4,arm_freq=2000,gpu_freq=600 |
| Test #62,184 - 8/24/22 5:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,181 - 8/24/22 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 4,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CL100 |
| Board: | Dell Wyse 3040 TC |
| Device: | Goodram SSDPR-CL100-120-G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Wyse 3040 with 120GB SSD on USB3.0 adapter |
| Test #62,180 - 8/24/22 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 4,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CL100 |
| Board: | Dell Wyse 3040 TC |
| Device: | Goodram SSDPR-CL100-120-G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Dell Wyse 3040 with 120GB USB3.0 SSD |
| Test #62,177 - 8/23/22 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PiSSD |
| Test #62,173 - 8/23/22 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 8,126 |
| User: | Zloy |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,169 - 8/23/22 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 5,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,158 - 8/23/22 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 16,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 on Raspberry Pi Compute Module 4 using Waveshare PCIe to M.2 (A) |
| Test #62,157 - 8/23/22 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk X400M.22280256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | temp |
| Test #62,155 - 8/23/22 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 15,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kingston SNVS250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV1 on Raspberry Pi Compute Module 4 using Waveshare PCIe to M.2 (A) |
| Test #62,151 - 8/22/22 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,165 |
| User: | xavier778 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 ssd basic hey alexa order my pee pee cream my rash real bad oh no dont type this dont send my pee pee on fire |
| Test #62,149 - 8/22/22 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,808 |
| User: | swaglord |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nespi 4 case joint from da ninnanet |
| Test #62,144 - 8/22/22 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 7,842 |
| User: | Nibz |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P2 SSD on PI 4 using Sabrent powered HUB |
| Test #62,143 - 8/22/22 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 7,339 |
| User: | xamindar |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 SSD inside Unitek S1203C enclosure on pi4 |
| Test #62,142 - 8/22/22 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,711 |
| User: | xamindar |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU650 M.2 SSD inside Unitek S1203C enclosure on pi4 |
| Test #62,141 - 8/22/22 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 8,629 |
| User: | beo |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung 870 evo on Pi4 using ugreen cm321 adapter |
| Test #62,139 - 8/22/22 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 7,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 SSD on RPI4 using Siitrust USB to SATA adapter |
| Test #62,128 - 8/21/22 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,546 |
| User: | AIVAS |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV256GNVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Toshiba KXG5OZNV256G NVMe on CM4002000 using Waveshare Mini Base Board (B) |
| Test #62,127 - 8/21/22 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,957 |
| User: | zilesx |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 usb m2 adapter |
| Test #62,126 - 8/21/22 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 uinsg STarTech SATA to USB adapter |