To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,957 - 8/14/22 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 on Pi 4 with Sabrent SATA to USB3 Enclosure |
| Test #61,955 - 8/14/22 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD980PRO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | unknown 1 |
| Test #61,947 - 8/14/22 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 7,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Walram 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Walram 128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Generic SSD |
| Test #61,946 - 8/14/22 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 8,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A200 SSD in USB-adapter on Pi4 8GB |
| Test #61,942 - 8/14/22 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,458 |
| User: | Capu |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDH31T00 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | k |
| Test #61,941 - 8/14/22 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 7,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,938 - 8/14/22 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 7,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #61,936 - 8/14/22 2:30 am | |
|---|---|
| Score: | 8,300 |
| User: | mh |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter 3.1 aarch64 |
| Test #61,935 - 8/14/22 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,934 - 8/14/22 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 6,811 |
| User: | mh |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,926 - 8/13/22 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,877 |
| User: | zbychu9923 |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY 120GBSATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY CS900 120GB + SATA to USB Type C Case |
| Test #61,925 - 8/13/22 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,801 |
| User: | webgate |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #61,924 - 8/13/22 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,763 |
| User: | zbychu9923 |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY 120GBSATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY 120GB sata usb-c case |
| Test #61,915 - 8/13/22 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,546 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,913 - 8/13/22 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 6,497 |
| User: | xsf |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 480Go CT480BX500SSD1 on Pi4 8GB / StarTech adapter |
| Test #61,908 - 8/13/22 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4b-3 Crucial BX500 120GB |
| Test #61,903 - 8/12/22 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,884 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Test |
| Test #61,900 - 8/12/22 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 8,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KINGSTON A400 2 |
| Test #61,895 - 8/12/22 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,228 |
| User: | EAN 4250078164296 |
| Brand: | Crucial MX500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ICY BOX Gehuse, USB 3.0 - M.2, schwarz |
| Test #61,892 - 8/12/22 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |