To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,366 - 7/22/22 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,654 |
| User: | DKB |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samaung 860EVO M.2 Pi 4 inside an Argon ONE M.2 SATA expansion board |
| Test #61,355 - 7/22/22 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #61,354 - 7/22/22 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,902 |
| User: | Pedotech |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,353 - 7/22/22 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | slow |
| Test #61,349 - 7/22/22 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,677 |
| User: | foxbeta90 |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 Series |
| Test #61,344 - 7/22/22 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 8,600 |
| User: | mh |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | not specified |
| Test #61,343 - 7/22/22 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 7,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Integral M Series M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Integral MSeriesNVMeSSD128G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test |
| Test #61,340 - 7/21/22 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS240G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #61,339 - 7/21/22 7:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8480G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi4 using Anker M.2 SSD USB enclosure |
| Test #61,336 - 7/21/22 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Tammuz RX550 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Tammuz RX550120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,334 - 7/21/22 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Intel NUC8i5BEH |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | unknown |
| Test #61,331 - 7/21/22 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,553 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSDPM871bM.22280256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung PM871b on Pi4 using Argon one M.2 Case |
| Test #61,322 - 7/21/22 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kioxia EXCERIASATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #61,320 - 7/21/22 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPI64Box-SSD |
| Test #61,310 - 7/21/22 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Apacer AS340120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston AS340x on Pi 3B+ with Sharkoon USB 3.0 SATA Docker |
| Test #61,309 - 7/21/22 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 6,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test |
| Test #61,298 - 7/20/22 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,749 |
| User: | syohirobo |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung PM961 |
| Test #61,297 - 7/20/22 10:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 3 using generic sata to usb |
| Test #61,293 - 7/20/22 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 15,950 |
| User: | Viota Cube V2 |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 TB KingSpec NVMe on 64 Bit Buster CM4 4 GB module running default clock speeds |
| Test #61,292 - 7/20/22 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 16,009 |
| User: | Jelly_Knight |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1TB KingSpec NVMe SSD on 64 Bit Buster on CM4 4GB Module |