To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,100 - 7/12/22 11:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,846 |
| User: | hotmonitor |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Team TM8PS7128G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Team Group 128 gb |
| Test #61,098 - 7/12/22 7:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,420 |
| User: | Reboots |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | WDC WDS250G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 256gb SSD on Orico adapter. |
| Test #61,096 - 7/12/22 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,095 - 7/12/22 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | HP mt20 Mobile Thin Client |
| Device: | SanDisk SD8SN8U-128G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #61,094 - 7/12/22 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SDSSDH3250G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | jsaux sata to usb |
| Test #61,091 - 7/12/22 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,529 |
| User: | ssd_server |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS256GSSD370S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd_server |
| Test #61,090 - 7/12/22 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,933 |
| User: | catte2 |
| Brand: | Samsung SM841 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSDSM841mSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | PiHole |
| Test #61,089 - 7/12/22 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,087 - 7/12/22 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 8,338 |
| User: | ScorpionX |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 Pro on Pi 4 (4GB) using Sabrent SATA to USB adapter (EC-UK30) |
| Test #61,086 - 7/12/22 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 15,243 |
| User: | Viota |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 1TB on CM4 through ASM118E Bridge |
| Test #61,084 - 7/12/22 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,439 |
| User: | jasi |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD with USB3.0 Adapter |
| Test #61,083 - 7/12/22 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,560 |
| User: | catte |
| Brand: | LITEON mSATA OEM LM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | LITEON LMH-128V2M-11MSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | newtest |
| Test #61,078 - 7/11/22 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SU650 |
| Test #61,076 - 7/11/22 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Patriot Burst Elite Bullseye 32bit Overlocked 1.75 HZ w/ StarLink Adapter |
| Test #61,072 - 7/11/22 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,709 |
| User: | jasi |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd on Pi4 |
| Test #61,068 - 7/11/22 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 8,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,059 - 7/11/22 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 27,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | HP ProDesk 400 G4 |
| Device: | SanDisk SD8SB8U-256G-1006 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston |
| Test #61,053 - 7/10/22 7:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Twister OS |
| Test #61,052 - 7/10/22 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,935 |
| User: | Reboots |
| Brand: | MyDigitalSSD SuperBoot2 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | MyDigitalSSD SB2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SB2 on PI400 |
| Test #61,051 - 7/10/22 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,559 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |