To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,712 - 6/25/22 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 124 |
| Test #60,711 - 6/25/22 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using UGREEN SATA to USB adapter case (ASM1153E chip) |
| Test #60,700 - 6/25/22 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,196 |
| User: | Gaupen |
| Brand: | AData SU800 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU800NS38 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #60,697 - 6/25/22 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | d |
| Test #60,696 - 6/25/22 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,845 |
| User: | Gaupen |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,695 - 6/25/22 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 6 |
| Test #60,690 - 6/25/22 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 3,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 11 |
| Test #60,688 - 6/25/22 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 8,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU800NS38 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 3 |
| Test #60,684 - 6/25/22 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 8,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,683 - 6/25/22 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,682 - 6/25/22 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,681 - 6/25/22 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Apacer AS340960GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Apacer AS340X SSD on Pi 3B using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,679 - 6/25/22 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,962 |
| User: | Gentoonix |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | staer |
| Test #60,678 - 6/24/22 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | WDC ElementsSESSD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements SE SSD 480Gb |
| Test #60,672 - 6/24/22 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,967 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD using UGREEN enclosure |
| Test #60,670 - 6/24/22 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 72,442 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Gigabyte TRX40 Aorus Master |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Main Threadripper 3960X Desktop - Samsung 980 Pro |
| Test #60,662 - 6/24/22 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 8,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,660 - 6/24/22 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,378 |
| User: | JH |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WDblue-NVME-SSD-externalUSB |
| Test #60,656 - 6/24/22 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 9,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC313 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix HFS256G39MND-3510A |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SK Hynix model: HFS256G39MND-3510A SSD on Pi 4 using Argon ONE m.2 SATA to USB expansion board |
| Test #60,652 - 6/24/22 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 6,556 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SKHynix SC300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix SC300M.22280128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |