To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #23,492 - 5/7/20 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #55,999 - 1/27/22 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,842 |
| User: | Badfoe |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme USB3.0 32GB mounted on USB3 |
| Test #58,354 - 3/28/22 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Yucun R580 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Yucun SH00M240GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | USB3 |
| Test #2,133 - 9/12/19 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,842 |
| User: | webcrow |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend TS128GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Transcend 128GB SATA III 6Gbs MSA230S mSATA 128G |
| Test #77,481 - 1/14/24 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend StoreJet USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend StoreJet |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #2,337 - 9/18/19 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #73,909 - 10/21/23 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #20,532 - 4/25/20 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A60G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #21,608 - 4/29/20 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,840 |
| User: | Enzo |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PNY on RPi 3B+ USB2 |
| Test #5,260 - 12/16/19 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,840 |
| User: | msvisser |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 3B using LogiLink adapter |
| Test #62,707 - 9/13/22 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,839 |
| User: | Toshiba X300 4TB |
| Brand: | Toshiba X300 HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba HDWR440 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #54,113 - 12/16/21 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,838 |
| User: | asd |
| Brand: | KingSpec MT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | KingSpec MT-256 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | 11 |
| Test #22,046 - 5/1/20 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,838 |
| User: | baker |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS32GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Transcent 32 GB M2 |
| Test #12,836 - 3/17/20 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | THU Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | THU SSDX1128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #102,587 - 1/27/25 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | s905x2 TVBox 4GB 1000Mbit |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 Gb on Amlogc x9 |
| Test #123,234 - 6/4/25 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #11,449 - 3/4/20 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #26,389 - 6/4/20 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | OCZ VERTEXPLUS |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi3b |
| Test #15,586 - 4/8/20 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW M132GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #11,980 - 3/9/20 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Dogfish |