To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #11,980 - 3/9/20 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Dogfish |
| Test #99,249 - 12/3/24 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,845 - 2/2/24 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force LX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Corsair FORCELXSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test 1 |
| Test #58,157 - 3/21/22 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | idk |
| Test #26,245 - 6/2/20 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 2,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 850 EVO 120GB USB 3 |
| Test #347 - 5/28/19 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,833 |
| User: | willworkforicecream |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #81,843 - 3/18/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Pro Ultimate 128GB over USB on Raspberry Pi 4B 8GB |
| Test #88,288 - 6/1/24 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,830 |
| User: | OMVTest |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SD256 |
| Test #81,298 - 3/9/24 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,829 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | KingSpec NT-128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #1,157 - 8/3/19 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,829 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDMAESC020G2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #72,021 - 8/4/23 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 2,829 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power eMMC (SPeMM) |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | SP SPeMM |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | SiliconGo 16GB MLC eMMC |
| Test #41,530 - 3/7/21 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 2,829 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 512GB SSD on Pi 4 |
| Test #64,806 - 12/6/22 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,829 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #128,347 - 11/1/25 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,829 |
| User: | f2calv |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #105,731 - 3/27/25 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SD32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | internal SD |
| Test #24,944 - 5/20/20 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Ingelon USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Ingelon USB3.1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | start test |
| Test #23,865 - 5/9/20 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Dicko4 |
| Brand: | AData XPG SX900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SX900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | USB 2 cos USB 3 wont work |
| Test #60,695 - 6/25/22 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 6 |
| Test #73,897 - 10/20/23 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #50,700 - 9/27/21 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend ESD200 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS240GESD220C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | l |