To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #1,056 - 7/29/19 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,734 |
| User: | Fraoch |
| Brand: | TCSUNBOW N4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW N432GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | TCSUNBOW N4 |
| Test #60,085 - 6/1/22 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO 01-06-2022 PI3b+ Overclocked 1400 SATA to USB |
| Test #43,032 - 3/30/21 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Premier tes tavant trim |
| Test #52,117 - 11/4/21 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X300 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD7TN6S256G1001 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SanDisk SSD M2 256GB |
| Test #51,574 - 10/23/21 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | ASMedia TASM236XNVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #59,734 - 5/16/22 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd test 1 |
| Test #17,931 - 4/14/20 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #14,180 - 3/29/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST5000DM003-2FH18L |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate Enclosure |
| Test #11,462 - 3/5/20 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Rpi 3B+ Netac Z-slim 128G |
| Test #85,536 - 4/21/24 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G |
| Test #9,209 - 2/17/20 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSA2M040G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intel ssd 40 gb |
| Test #14,406 - 3/31/20 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2HP |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #42,572 - 3/23/21 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 2,730 |
| User: | timoy |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend TS120GMTS820S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transend M.2 ssd 820s on pi3 using ugreen ssd enclosure |
| Test #63,297 - 10/8/22 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 2,728 |
| User: | Maurice |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Pine64 Rock64 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pioneer portable ssd on rock64 debian buster |
| Test #28,305 - 6/29/20 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Synapse Cache Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | OCZ CACHE-SYNAPSE |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #49,917 - 9/5/21 2:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force LS Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Corsair ForceLSSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #86,477 - 5/1/24 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTec |
| Test #127,923 - 10/17/25 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD 128 GB on Pi 4 |
| Test #11,622 - 3/6/20 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW M132GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Pi3-USB_boot |
| Test #3,524 - 11/3/19 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,727 |
| User: | mikeys59 |
| Brand: | MyDigitalSSD BP4e mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MyDigitalSSD BP4emSATASSD |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Raspberry pi 4B with pi drive board |