To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,352 - 4/5/21 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Corsair CSSD-F120GB2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair 120 SSD on Pi 4 |
| Test #44,114 - 4/19/21 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | HDD=Crucial BX500 256GB + Inatek FE2004C |
| Test #52,666 - 11/17/21 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,618 |
| User: | eldie |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston 120gb hdd |
| Test #1,003 - 7/26/19 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD8SN8U-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SanDisk M2 SATA |
| Test #81,628 - 3/15/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #96,087 - 10/12/24 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #120,224 - 5/24/25 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston KC600 |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston SKC6002048G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #103,723 - 2/14/25 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian N400 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingDian NGFF2242512GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | My RPI |
| Test #25,963 - 5/30/20 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #71,627 - 7/20/23 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD Premium 128GB |
| Test #3,756 - 11/10/19 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,616 |
| User: | Jings |
| Brand: | Samsung SM841 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSDSM841mSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Samsung mSATA 128GB SSD |
| Test #41,840 - 3/11/21 10:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,615 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD970EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #126,949 - 9/18/25 1:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #93,410 - 8/24/24 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Trekstor I.GEAR USB SSD Stick |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Trekstor I.GEARUSBSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 32bit |
| Test #27,080 - 6/15/20 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SUV500240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #74,638 - 11/18/23 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,614 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kingston canvas go! plus 64G |
| Test #64,109 - 11/10/22 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,613 |
| User: | exit |
| Brand: | Patriot P210 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot P210128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #51,931 - 10/31/21 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,613 |
| User: | christhemaxx |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #24,767 - 5/18/20 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO 850 120GB |
| Test #19,022 - 4/18/20 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS128GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |