To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,831 - 8/10/22 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SSD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | lsusb -t |
| Test #20,886 - 4/26/20 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD6SB1M-128G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Sandisk X110 SSD on Pi 4 using ICY BOX IB-AC703-U3USB 2.0. |
| Test #24,374 - 5/15/20 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | THU Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | THU SSDX1128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #81,534 - 3/13/24 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #75,794 - 12/13/23 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SA510 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BlueSA510M.222801000GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #46,202 - 5/30/21 4:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | OCZ VERTEX |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex 60GB on Pi 3B using ORICO USB 3.0 to SATA 2.5 housing |
| Test #51,527 - 10/22/21 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 2,623 |
| User: | Schussmann |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,322 - 7/21/22 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kioxia EXCERIASATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #114 - 4/1/19 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #43,823 - 4/13/21 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,622 |
| User: | patatje |
| Brand: | Corsair Voyager GTX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair VoyagerGTX |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #5,320 - 12/17/19 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,621 |
| User: | alias |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #6,388 - 1/6/20 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500, sabrent usb 3.0 adapter, pi 3b |
| Test #1,021 - 7/27/19 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,620 |
| User: | noox |
| Brand: | TCSUNBOW M1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | TCSUNBOW M132GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | TCSUNBOW M1 |
| Test #5,471 - 12/21/19 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 2,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW M132GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | pi-home mit m.sata |
| Test #27,216 - 6/16/20 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,620 |
| User: | Rudd |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dogfish model:SSDMCEAC060B3A on Pi4 using SABRENT SATA to USB adapter |
| Test #95,423 - 9/29/24 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #49,995 - 9/7/21 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 2,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM4 16GB |
| Test #18,856 - 4/17/20 7:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #48 - 3/16/19 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,619 |
| User: | jchambers |
| Brand: | LITEON OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | LITEON CV3-CE128-11SATA128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | LiteOn SATA SSD |
| Test #69,196 - 4/10/23 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,618 |
| User: | buli |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G1014 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung 300 |