To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #90,557 - 7/6/24 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | TTestRun |
| Test #91,232 - 7/19/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,497 |
| User: | Dual Drive Go USB Type-C |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | RPI4 SANDISK ULTRA |
| Test #92,698 - 8/12/24 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 2,497 |
| User: | dapple |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #76,338 - 12/22/23 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #68,580 - 3/22/23 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG EX500 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData XPGEX500 |
| Class: | USB Flash |
| Test #105,952 - 4/2/25 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,496 |
| User: | pietrouk (GiO) |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128GB on Pi5 |
| Test #11,098 - 3/1/20 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,496 |
| User: | Rhodane |
| Brand: | Crucial X8 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial MicronX8SSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial X8 Portable SSD 1TB on Pi 4B |
| Test #13,226 - 3/21/20 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA Ultimate SU650 SSD 120GB on Pi 4 using I-TEC MySafe Easy USB 3.0 |
| Test #72,685 - 8/31/23 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus-serien 1 TB |
| Test #61,067 - 7/11/22 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,494 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #28,446 - 7/2/20 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,494 |
| User: | GT |
| Brand: | OCZ Vertex 4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | OCZ VERTEX4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex4 |
| Test #83,214 - 3/30/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,710 - 11/8/19 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,494 |
| User: | amenatis |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | KINGSTON SSDA400 |
| Test #87,674 - 5/15/24 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 2TB SSD |
| Test #56,521 - 2/7/22 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend TS128GMTE110S 128GB Nvme on Pi 4 using Wanfocyu USB Adapter |
| Test #81,476 - 3/12/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Beeny |
| Test #25,253 - 5/23/20 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | wd 120Gb ssd adaptor taken of an old wd 500gb usb2 drive on pi 3 |
| Test #61,355 - 7/22/22 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #65,725 - 1/9/23 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | asd |
| Test #64,284 - 11/17/22 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,491 |
| User: | raT |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | intenso 128G SSD on Pi 3 |