To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #96,659 - 10/23/24 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #4,033 - 11/20/19 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10064GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB USB stick |
| Test #10,944 - 2/29/20 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | NextCloud USB-SSD boot |
| Test #89,898 - 6/24/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SF128 on Raspberry Pi 5 |
| Test #88,344 - 6/2/24 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RiDATA_SDXC-1-64G_Pi5 |
| Test #81,659 - 3/16/24 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #77,915 - 1/21/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #75,679 - 12/10/23 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SF128 pi 5 |
| Test #79,857 - 2/19/24 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Card |
| Test #100,574 - 12/27/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,918 |
| User: | macer |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #79,235 - 2/9/24 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #86,316 - 4/30/24 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #92,668 - 8/11/24 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,917 |
| User: | x3muha |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #75,802 - 12/13/23 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,917 |
| User: | Spectrality |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Endurance, 128 GB, MB-MJ128KA/EU on Pi 5 |
| Test #25,722 - 5/28/20 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Slim 64Gb 3.0 USB Drive |
| Test #61,455 - 7/27/22 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD7500BPKT-22PK4T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #63,368 - 10/11/22 9:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Truebyte SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Truebyte TRUEBYTE256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | truebyte |
| Test #75,751 - 12/12/23 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | kimo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi5 sandisk extreme 64 |
| Test #88,491 - 6/3/24 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,749 - 6/5/24 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |