To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #104,777 - 3/6/25 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,911 |
| User: | wynken |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung ED2S5 Class A2 Class 10 V30 U3 on Pi5 |
| Test #78,824 - 2/2/24 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 64Gb A2 u3 sd card on a Orange pi 5b |
| Test #26,556 - 6/6/20 10:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD10EFRX-68FYTN0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #71,783 - 7/25/23 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 256GB Amazon Basics microSD card (A2 rated) on Pi 4 |
| Test #88,010 - 5/28/24 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB - PI5 8GB |
| Test #92,018 - 7/31/24 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,910 |
| User: | 2ndrun |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | testrun |
| Test #78,038 - 1/22/24 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,910 |
| User: | LexROM74 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #78,255 - 1/24/24 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,910 |
| User: | whiterook6 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung MicroSD 128GB on Pi4 |
| Test #78,628 - 1/30/24 2:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,909 |
| User: | mannix |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Extreme Pro 128GB on Pi 5 |
| Test #81,715 - 3/17/24 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB SD card |
| Test #129,218 - 12/3/25 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi5 |
| Test #7,076 - 1/17/20 12:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #106,587 - 4/19/25 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi-Ore-Server |
| Test #123,417 - 6/10/25 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi-cluster-01-SDCard |
| Test #79,829 - 2/18/24 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Micro SD on Pi 5 8GB |
| Test #75,651 - 12/9/23 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,185 - 12/19/23 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung msd |
| Test #81,264 - 3/9/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,907 |
| User: | SpaceCicada |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro SR128 microSDXC on Pi 5 |
| Test #86,678 - 5/4/24 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128 GB SD card on Pi 5 |
| Test #127,720 - 10/11/25 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,907 |
| User: | c4n1p |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 128GB Evo Plus on Raspberry Pi 5 |