To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #96,546 - 10/20/24 8:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | micro-sd |
| Test #27,253 - 6/16/20 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #66,010 - 1/14/23 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Zheino mSATA M3 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | CHN mSATAM3128 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Pi 3B+ with SSD via USB2 on hd hat ( Element 14 desktop) |
| Test #62,082 - 8/19/22 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM048-2E7172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 TB Seagate Barracuda ST1000LM048-2E7172 2.5 5400 on USB3, Raspbian 32 bit |
| Test #64,546 - 11/27/22 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #97,822 - 11/10/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #77,499 - 1/14/24 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | blue first sd card |
| Test #80,171 - 2/25/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,418 - 6/2/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro PLUS 256GB Micro SDXC |
| Test #129,952 - 12/27/25 10:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SATA SSD |
| Test #128,673 - 11/10/25 6:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #50,256 - 9/13/21 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #91,433 - 7/22/24 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,904 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDU10064GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | rpi4-ubuntu-2404-sd64GN |
| Test #90,401 - 7/3/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Old SDCard on my Pi3 |
| Test #91,076 - 7/16/24 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | an |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #85,524 - 4/21/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd |
| Test #88,775 - 6/6/24 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB uSD card on a Pi 5 |
| Test #78,684 - 1/31/24 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | Data Slayer |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi5 with sandisk extreme micro sd |
| Test #62,972 - 9/24/22 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #74,778 - 11/20/23 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 128GB on RPi 5 |