To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #129,582 - 12/15/25 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | retropie |
| Test #133,502 - 5/9/26 10:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung T5 EVO 8TB |
| Test #99,389 - 12/6/24 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | no |
| Test #91,212 - 7/18/24 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #81,933 - 3/19/24 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | spiceyux |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Test |
| Test #79,639 - 2/15/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64gb samsung sd |
| Test #76,886 - 1/2/24 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 512 |
| Test #90,667 - 7/8/24 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,897 |
| User: | teslabn |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 with Samsung Evo Plus 128GB |
| Test #87,810 - 5/19/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,950 - 5/27/24 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,897 |
| User: | dkallen78 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 Pro with a MicroSD card |
| Test #96,534 - 10/20/24 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128GB Extreme microSDXC UHS-I |
| Test #50,459 - 9/18/21 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,897 |
| User: | tomtom |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDP464GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | tomtom |
| Test #19,501 - 4/20/20 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #129,772 - 12/21/25 5:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,896 |
| User: | OS_on_MicroSD |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Lexar LX256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexmark256-MicroSD |
| Test #101,569 - 1/10/25 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,896 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 A2 card |
| Test #129,783 - 12/21/25 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Goodram microSD card on Pi 4B running o Raspbian Bookworm 64-bit |
| Test #131,446 - 2/12/26 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Geekworm |
| Test #97,502 - 11/5/24 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #73,175 - 9/19/23 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #75,178 - 11/28/23 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,895 |
| User: | airpocket |
| Brand: | Netac SD (SMTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SMTC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Gigaston microSD 32GB |