To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #74,778 - 11/20/23 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 128GB on RPi 5 |
| Test #76,403 - 12/23/23 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #76,862 - 1/1/24 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #50,525 - 9/21/21 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | WD 240GB SSD using SATA to USB |
| Test #127,327 - 9/30/25 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #77,031 - 1/5/24 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD |
| Test #25,600 - 5/26/20 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 7200RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS721010A9E630 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ID-2: /dev/sda type: USB vendor: HGST (Hitachi) model: HTS721010A9E630 size: 931.51 GiB |
| Test #14,797 - 4/4/20 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,902 |
| User: | David |
| Brand: | Toshiba Stor.E External HDD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba StorEHDD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Sandisk 64Go |
| Test #27,457 - 6/19/20 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,901 |
| User: | svkowalski |
| Brand: | Samsung RBX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSDRBXSeries64GBM |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Samsung model: SSD RBX Series 64GB on RPi 4 using Sabrent USB3 external drive enclosure |
| Test #76,697 - 12/29/23 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SN256 on Raspberry Pi 5 |
| Test #2,320 - 9/17/19 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD setup |
| Test #123,731 - 6/21/25 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #101,426 - 1/9/25 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme PRO MicroSD on Pi 4. |
| Test #55,986 - 1/26/22 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,900 |
| User: | HayLoft |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD40EZRZ-22GXCB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | 4TB WD HDD Pi4 UniTek 3.5 powered adapter |
| Test #80,234 - 2/27/24 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SR64G SD on Pi 5 |
| Test #90,054 - 6/27/24 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | WD Blue SA510 |
| Test #92,379 - 8/6/24 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,899 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | gottobeterriblesdcard |
| Test #106,790 - 4/24/25 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd on pi5 |
| Test #114,684 - 5/6/25 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #13,884 - 3/27/20 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Drevo X1 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Drevo X1pro64G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |