To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #79,431 - 2/13/24 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 with extreme pro 64Gb |
| Test #92,791 - 8/13/24 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Trensent 128 SDXC on Pi5 |
| Test #71,993 - 8/3/23 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDU10016GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,886 - 7/3/22 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC064MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #103,349 - 2/7/25 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | frankruan |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 128G microSD on RPi 5 @ 2.9 GHz |
| Test #92,715 - 8/12/24 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G on Pi 3 |
| Test #77,882 - 1/21/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 32GB 3D NAND |
| Test #94,275 - 9/9/24 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5 benchmark |
| Test #94,842 - 9/19/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #84,118 - 4/7/24 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #94,587 - 9/14/24 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #13,989 - 3/28/20 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST4000LM024-2AN17V |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate 4T BarraCuda |
| Test #94,093 - 9/6/24 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ff |
| Test #94,123 - 9/7/24 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #82,207 - 3/21/24 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | so |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Crucial 2T |
| Test #83,905 - 4/5/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #62,271 - 8/28/22 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT480M500SSD3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mySSD |
| Test #132,873 - 4/13/26 1:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #76,999 - 1/5/24 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #84,197 - 4/8/24 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |