To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #132,789 - 4/7/26 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDH3256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,811 - 2/2/24 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | sth519 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra A1 R140 microSDXC 64GB (SDSQUAB-064G-GN6MN) on Pi 5 |
| Test #75,429 - 12/4/23 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | kene |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 512GB on Pi 5 4GB (bookworm) |
| Test #73,664 - 10/10/23 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A2000 NVMe on JMicron JMS583 USB adapter on RPiZero2W |
| Test #70,425 - 5/24/23 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | raspithek |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus 240GB 2.5 SATA(USB 3.0) |
| Test #84,055 - 4/6/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | optimox |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi5quiroga |
| Test #78,967 - 2/4/24 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | m2 on usb |
| Test #90,431 - 7/3/24 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 64GB on Pi 5 |
| Test #132,013 - 3/2/26 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #12,791 - 3/17/20 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD30EZRS-11J99B1 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD30EZRS-Renkforce-USB3.0-RPI4-2GB |
| Test #11,205 - 3/2/20 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron RealSSD C400 |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Micron MTFDDAK128MAM-1J1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #11,522 - 3/5/20 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ypp |
| Test #126,992 - 9/19/25 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,872 |
| User: | mocart |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Ultra |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus microSDXC 64 Gb [SDCS2/64GB] on OrangePi 5 Ultra (SD-Card boot) |
| Test #92,418 - 8/7/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Snark |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #97,944 - 11/12/24 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sn740 rpi 5 |
| Test #98,827 - 11/25/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB SD Class A2 Class 10 V30 U3 on Pi 5 |
| Test #76,158 - 12/18/23 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ls |
| Test #22,431 - 5/2/20 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB USB3.0 |
| Test #99,165 - 12/2/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #129,443 - 12/10/25 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD card 64Gb A2 |