To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,951 - 3/27/20 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #22,702 - 5/3/20 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20NMVW-11AV3S2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #103,618 - 2/13/25 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #130,342 - 1/10/26 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,457 - 1/3/23 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #982 - 7/25/19 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus |
| Test #87,475 - 5/13/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB |
| Test #97,921 - 11/12/24 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #107,758 - 5/1/25 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #1,678 - 8/28/19 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,530 - 6/4/24 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,962 - 1/4/24 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 512GB |
| Test #92,719 - 8/12/24 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,966 - 2/21/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Hokahay |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128GB - PI5 |
| Test #103,098 - 2/5/25 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR400) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #98,667 - 11/23/24 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #40,555 - 2/16/21 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Backup Plus 1TB on Pi4 |
| Test #44,824 - 5/3/21 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | egor |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using JMicron Tech SATA to USB adapter |
| Test #54,410 - 12/21/21 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #46,304 - 6/3/21 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Canvas Go pi4 |