To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #95,228 - 9/26/24 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #83,387 - 3/31/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #80,986 - 3/5/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme pro microsdxc a2 |
| Test #123,347 - 6/8/25 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #124,591 - 7/11/25 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | office pi |
| Test #14,488 - 4/1/20 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #85,522 - 4/21/24 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD |
| Test #91,371 - 7/21/24 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | JohnJ |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Crucial P3 Plus 4TB on P5, Argon ONE V3 |
| Test #94,277 - 9/10/24 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 5 SanDisk SD64G |
| Test #55,778 - 1/20/22 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000LM015-2E8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Barracuda BigTec ext4 |
| Test #56,907 - 2/16/22 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD8SNAT064G1024 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #103,493 - 2/11/25 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung Micro-SD-Card 128GB on Pi 5 16GB |
| Test #67,394 - 2/18/23 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | first run |
| Test #100,674 - 12/28/24 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD Onn 32GB A1 V10 U1 on Pi 4 |
| Test #99,903 - 12/15/24 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | Bommel-SD-128GB |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPI5-8GB-2-SD-128GB |
| Test #54,418 - 12/21/21 6:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | Akyhne |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston V300 SSD on Pi 4 using LC-POWER LC-25U3-Becrux-C1 USB to SATA hub |
| Test #49,327 - 8/22/21 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston A400 |
| Test #95,005 - 9/22/24 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #69,198 - 4/10/23 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | fgege |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | gege |
| Test #10,945 - 2/29/20 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra 32Gb USB 3 |