To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #128,443 - 11/3/25 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #101,787 - 1/13/25 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD A1 |
| Test #127,313 - 9/30/25 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #127,843 - 10/15/25 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSDXC SanDisk |
| Test #124,780 - 7/15/25 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,852 |
| User: | DD Disk Write 14.1 MB/s |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #105,816 - 3/29/25 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #97,313 - 11/2/24 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #64,750 - 12/3/22 10:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 1.0 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA ASU650 |
| Test #85,734 - 4/23/24 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar JumpDrive 64GB on Rpi 4 |
| Test #76,604 - 12/27/23 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,851 |
| User: | grit6764 |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128 |
| Test #94,001 - 9/4/24 9:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,850 |
| User: | sd test |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #99,774 - 12/12/24 6:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,850 |
| User: | H3 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 174c:55aa adapter with sandisk ssd 64Gb |
| Test #59,899 - 5/25/22 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,850 |
| User: | exit |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #93,299 - 8/22/24 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Savage Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston HyperXSavage |
| Class: | USB Flash |
| Note: | HyperX Savage |
| Test #95,732 - 10/6/24 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #80,166 - 2/25/24 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #91,026 - 7/15/24 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB A1 U1 |
| Test #78,212 - 1/24/24 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | size: 2.73 TiB type: USB |
| Brand: | Hitachi Ultrastar |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hitachi HUA723030ALA640 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Hitachi model: HUA723030ALA640 |
| Test #79,943 - 2/20/24 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,680 - 12/11/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |