To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #79,943 - 2/20/24 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,680 - 12/11/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #124,852 - 7/17/25 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ABCDE |
| Test #99,899 - 12/15/24 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,848 |
| User: | Bommel-SD-Sandisk-A1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPI5-8GB-2-SD-Sandisk-A1-64GB |
| Test #133,363 - 5/5/26 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,848 |
| User: | giannis |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk giannis |
| Test #93,318 - 8/23/24 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,848 |
| User: | regpi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | regpi |
| Test #131,787 - 2/23/26 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,011 - 10/28/24 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,088 - 10/29/24 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #25,993 - 5/30/20 10:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,847 |
| User: | leigh |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung 32gb rpi4 4gb |
| Test #12,907 - 3/18/20 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ04UBF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #19,553 - 4/20/20 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,846 |
| User: | Doffy |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | ASMedia USB3.0Device |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | IBM GBRL0015XVEUCM 43W7609 44E9153IBM size: 14.72 GiB |
| Test #129,248 - 12/4/25 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Lite 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | CM5 with SanDisk Max Endurance SD on Waveshare CM5-POE-BOX-A board |
| Test #126,339 - 9/3/25 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 990 NVME on Pi5 hat |
| Test #104,051 - 2/20/25 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U1 |
| Test #105,499 - 3/21/25 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | WD m.2 1Tb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,129 - 12/1/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #101,234 - 1/5/25 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Extreme Pro 128GB Micro SD 2024 in generic CardReader on Pi 5 |
| Test #59,332 - 5/1/22 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Dogfish mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Dogfish SSD60GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Dogfish on Raspberry Pi 3B+ |
| Test #64,399 - 11/21/22 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |