To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #57,708 - 3/8/22 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston canvas 64gb SD on pi 4 o-clk 2000 |
| Test #16,351 - 4/10/20 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST31000524AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | new |
| Test #77,297 - 1/10/24 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung BD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 128 Evo on i5 8GB |
| Test #86,274 - 4/29/24 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | my pi51 |
| Test #80,055 - 2/23/24 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | MrBrightside |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion Drive 2TB |
| Test #79,227 - 2/9/24 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Micro SD |
| Test #86,076 - 4/26/24 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Memory Card |
| Test #75,968 - 12/17/23 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 64GB sdxc 1 v30 u3 a2 |
| Test #100,890 - 12/31/24 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #18,543 - 4/16/20 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPCX-60VHAT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #52,301 - 11/9/21 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC128MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 EVO interne SSD using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #130,949 - 1/27/26 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #131,872 - 2/25/26 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Silicon Power 1TB PCIe M.2 SSD |
| Test #67,920 - 3/5/23 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY SSD on orange pi zero using USB |
| Test #80,030 - 2/22/24 4:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung micro-SD card on Pi 5 |
| Test #87,001 - 5/7/24 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,842 |
| User: | cipherbreak |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO microSDXC V30 A2 Class 10 on Pi 5 8GB |
| Test #88,376 - 6/2/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,842 |
| User: | TonyMacX86 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB on Pi 5 Internal SDHC |
| Test #80,226 - 2/26/24 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial256GBSabrent2.5 |
| Test #80,746 - 3/2/24 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | jangs |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston EECASE-300 on Pi 5 |
| Test #78,479 - 1/27/24 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | GungHo-In-Tx |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi Zero 2 W A2 SD |