To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #78,479 - 1/27/24 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | GungHo-In-Tx |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi Zero 2 W A2 SD |
| Test #78,517 - 1/28/24 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Duo Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung Type-C |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,769 - 2/17/24 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | good |
| Test #10,228 - 2/24/20 3:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar USB3.0 |
| Test #11,223 - 3/2/20 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #766 - 7/12/19 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LX015-1U7172 |
| Class: | SSHD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate Firecuda |
| Test #77,033 - 1/5/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,840 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select (new) 128GB SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #81,363 - 3/10/24 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD5000LPCX-60VHAT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | western digitl hard drive, sata to usb , raspberry pi 5 |
| Test #91,157 - 7/17/24 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #131,588 - 2/16/26 10:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #104,689 - 3/4/25 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Normal SD Card |
| Test #59,877 - 5/24/22 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD40EFAX-68JH4N0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #77,819 - 1/20/24 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme MicroSD on Raspberry Pi 5 Bookworm |
| Test #23,173 - 5/5/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate USB 3.0 2TB Backup Plus Hard Drive |
| Test #102,863 - 1/31/25 11:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | e |
| Test #83,116 - 3/29/24 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,838 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Test #25,608 - 5/26/20 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,838 |
| User: | Fredmoy03-Pi4 |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Stick Sandisk Extrem Pro 64GOnon on Pi4 |
| Test #14,027 - 3/28/20 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,838 |
| User: | Slid3rek |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 32GB SDHC |
| Test #72,746 - 9/2/23 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Sam |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi Zero 3 Sandisk SP32G SD-card |
| Test #102,137 - 1/19/25 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A2 64G |