To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #81,368 - 3/10/24 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,829 |
| User: | rnowrang |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Microcenter MicroSD on Pi 5 |
| Test #19,163 - 4/19/20 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,829 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #15,089 - 4/7/20 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | anon |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 1tb ssd on pi4 |
| Test #96,792 - 10/25/24 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #132,891 - 4/13/26 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #104,693 - 3/4/25 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi5 X1011 nvme board - Silicone Power 256GB nvme x3 Colourful 256GB x1 Raid5 via mdadm |
| Test #76,784 - 12/31/23 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston |
| Test #77,833 - 1/20/24 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimRD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | pi4b_rev5_ssd_black_2tb_usb |
| Test #88,781 - 6/6/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung |
| Test #48,427 - 7/30/21 10:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD10EZEX-00BBHA0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Western Digital 1GB Hard Drive on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #88,282 - 6/1/24 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SDCard on Pi 5 |
| Test #125,414 - 8/3/25 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #124,405 - 7/7/25 12:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPi5 with multiple drives |
| Test #123,433 - 6/11/25 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #89,486 - 6/16/24 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #90,083 - 6/27/24 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #91,182 - 7/18/24 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SD64G on Pi 5 |
| Test #91,711 - 7/26/24 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SandDisk Extreme Pro |
| Test #92,361 - 8/6/24 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #75,916 - 12/15/23 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,825 |
| User: | EnlistedBaguette |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | rpi5 8GB ram 64gb Sandisk A1 Class V10 |