To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #65,172 - 12/24/22 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,819 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST6000DM003-2CY186 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | yottamaster |
| Test #28,099 - 6/26/20 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB2 SAN disk |
| Test #128,829 - 11/19/25 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | kingston sd card + samsung t7 shield 2tb connected via usb |
| Test #125,770 - 8/14/25 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi 5 |
| Test #95,187 - 9/26/24 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,818 |
| User: | pi5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5 |
| Test #95,333 - 9/28/24 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi Lexarblue |
| Test #82,887 - 3/27/24 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk plu |
| Test #78,233 - 1/24/24 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,818 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5SD |
| Test #94,039 - 9/5/24 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba MQ04ABF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | TEST |
| Test #95,715 - 10/5/24 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | P3 |
| Test #87,949 - 5/27/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SanDisk Class: A2 Class 10 V30 U3 on Pi 5 |
| Test #80,920 - 3/4/24 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #81,224 - 3/8/24 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #90,914 - 7/13/24 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD64G |
| Test #8,054 - 2/3/20 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #101,490 - 1/9/25 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | F2 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra Plus 32GB |
| Test #102,404 - 1/24/25 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra A1 32GB |
| Test #96,612 - 10/22/24 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C6 V30 |
| Note: | SSD |
| Test #79,992 - 2/21/24 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,497 - 5/7/22 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4_8GB_128GB_SSD |