To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #69,851 - 5/1/23 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | JLTMS |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus MicroSD on Pi4 |
| Test #85,914 - 4/25/24 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #78,960 - 2/4/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 1TB V30 on Pi 5 B |
| Test #77,032 - 1/5/24 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 32GB SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #87,312 - 5/11/24 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba MQ01ACF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba HardDisk on Pi5 |
| Test #54,699 - 12/28/21 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE064) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SE064 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #97,926 - 11/12/24 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | prova |
| Test #131,206 - 2/3/26 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | PI-AI |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK256 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | interne Festplatte |
| Test #105,878 - 3/31/25 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #111,958 - 5/4/25 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | MrVanosh |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Stock Pi 5 with Samsung SD Card before upgrade to NVME |
| Test #128,682 - 11/11/25 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingFast 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | KingFast |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #80,146 - 2/25/24 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64GB SD Card |
| Test #79,079 - 2/7/24 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #8,934 - 2/16/20 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD 1TB Passport USB3 drive on Pi 4 |
| Test #10,120 - 2/23/20 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | Jomaame |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Microcenter 128GB USB3.0 drive |
| Test #93,230 - 8/21/24 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | rr |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FE4S9) |
| Board: | Radxa ROCK 3A |
| Device: | Samsung FE4S9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | radxa rock 3a samsung sd card a2 256 gb |
| Test #65,798 - 1/10/23 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | WebVpsCloud |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD20EZRZ-00Z5HB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD 2tb MyBook on RPiB01 |
| Test #61,013 - 7/9/22 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | ll |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | olo |
| Test #77,696 - 1/18/24 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,813 |
| User: | Heroesbrain |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra A1 micro SD 64 GB on a Pi 5 |
| Test #104,973 - 3/10/25 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 633x Micro sd 64Gb on Pi 4b 4GB |