To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #130,858 - 1/24/26 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #44,918 - 5/5/21 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,812 |
| User: | alexgill |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW120A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SeagateFreeagent Adapter w Intel 535 |
| Test #44,917 - 5/5/21 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW120A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | FreeAgent |
| Test #105,403 - 3/19/25 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSd Samsung |
| Test #79,682 - 2/16/24 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar Media on Pi 4b |
| Test #19,362 - 4/19/20 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,811 |
| User: | JJ |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ScanDisk USB3.0 on Pi 4 |
| Test #24,901 - 5/19/20 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 633x 64GB Micro SD |
| Test #131,923 - 2/26/26 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | billy |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hddpi4pi4hdd |
| Test #72,696 - 8/31/23 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | adata sd card |
| Test #54,482 - 12/23/21 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Mike Ure |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSA6MM-016G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Pizero2w off jms578 sandisk ssd 16gb |
| Test #85,716 - 4/23/24 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #85,947 - 4/25/24 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | nvme |
| Test #91,252 - 7/19/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme on Pi 5 |
| Test #9,651 - 2/20/20 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEX |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex SSD on Corsair branded ASMedia ASM115X dongle |
| Test #98,594 - 11/22/24 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | jj |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | oco |
| Test #127,880 - 10/16/25 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | I |
| Test #68,086 - 3/9/23 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | napster |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MMC upgrade from old |
| Test #45,453 - 5/12/21 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,809 |
| User: | froid_san |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC 1WDCWD20EFAX-68FB5N0RANDOM |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD red WD20EFAX 2TB om Orico 6228US3-C Sata to USB Drive dock |
| Test #26,126 - 6/1/20 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #93,927 - 9/3/24 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | m |