To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #76,596 - 12/27/23 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,095 - 2/21/25 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256gb |
| Test #105,125 - 3/14/25 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | 100014-2 |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ayen8 |
| Test #73,085 - 9/16/23 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,952 - 4/2/23 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | SD |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD 128GB Kingston |
| Test #8,238 - 2/7/20 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | cas |
| Test #127,267 - 9/28/25 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd |
| Test #101,388 - 1/8/25 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung evo sdcard in pi5 |
| Test #124,428 - 7/7/25 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mati |
| Test #77,281 - 1/10/24 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD Usb |
| Test #82,012 - 3/20/24 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SC128 on pi 5 |
| Test #82,179 - 3/21/24 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #75,458 - 12/5/23 11:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #93,881 - 9/2/24 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,806 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 2gbraspi5 |
| Test #46,463 - 6/7/21 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro A1 (SDXXX C10 V30 U3) |
| Test #96,920 - 10/27/24 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,959 - 11/12/24 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V60 U3 |
| Test #132,324 - 3/13/26 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,805 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd2 |
| Test #78,567 - 1/28/24 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,805 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,430 - 3/22/20 9:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,805 |
| User: | user334 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 with nameless sd card |