To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #123,753 - 6/22/25 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SANDiskExtreme64 |
| Test #71,701 - 7/22/23 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4B with SanDisk SE32G |
| Test #50,999 - 10/5/21 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,790 |
| User: | Pi Desktop 3B+ |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Dogfish mSATA 64GB on Pi 3B+ using Newark adapter piggyback. |
| Test #44,243 - 4/22/21 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,790 |
| User: | gforment |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Test #80,375 - 3/1/24 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW M360GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #99,785 - 12/13/24 2:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #129,822 - 12/23/25 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | first |
| Test #57,600 - 3/5/22 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #80,382 - 3/1/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #83,206 - 3/30/24 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #76,386 - 12/23/23 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 256GB |
| Test #93,428 - 8/25/24 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPI5 SD Card |
| Test #75,286 - 12/1/23 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,788 |
| User: | DpSingh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme On Pi 5 |
| Test #84,328 - 4/8/24 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #127,747 - 10/12/25 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd SanDisk |
| Test #27,922 - 6/24/20 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk AGGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus on Pi4 |
| Test #49,515 - 8/26/21 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,788 |
| User: | uksonune |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston A400 with raspiOS w/o quirks. |
| Test #11,197 - 3/2/20 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,788 |
| User: | PapyLeCelte |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0820 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | My passport Ultra 1TB on Raspberry pi4 USB3 |
| Test #23,842 - 5/9/20 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme V30 32gb |
| Test #80,790 - 3/3/24 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |