To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #81,485 - 3/12/24 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #104,844 - 3/7/25 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,787 |
| User: | ZaInT |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance Class 10 U1 32 GB, Zero 2 W at 1400 MHz |
| Test #122,592 - 5/26/25 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | banjo-ssd |
| Test #60,770 - 6/28/22 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #76,890 - 1/2/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #1,304 - 8/11/19 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | donald73 |
| Brand: | eVtran V03S SLC Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | eVtran V03SSLC |
| Class: | USB Flash |
| Test #40,757 - 2/20/21 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | nhanke |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 64GB on Pi 4 |
| Test #72,165 - 8/8/23 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | ribbemjorn |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | premmc |
| Test #132,254 - 3/10/26 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #104,790 - 3/6/25 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #130,995 - 1/28/26 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microsd samsung |
| Test #11,283 - 3/3/20 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #90,293 - 7/1/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #80,219 - 2/26/24 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | atishsb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 |
| Test #81,661 - 3/16/24 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 w/ SAMSUNG EVO Select Micro SD 512GB |
| Test #44,771 - 5/2/21 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Unknown |
| Test #56,798 - 2/13/22 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test |
| Test #70,964 - 6/15/23 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Pro Plus 128GB in Samsung USB3.0 reader |
| Test #124,727 - 7/13/25 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | garazh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi5 16gb test5 |
| Test #101,015 - 1/2/25 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | wd740 |