To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #77,174 - 1/7/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,194 - 1/24/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,164 - 5/30/24 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #80,359 - 2/29/24 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #64,794 - 12/6/22 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Colorful SL300 |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Colorful SL300128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #71,803 - 7/26/23 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | fearlipe |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST2000DM008-2FR102 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate Compute 2TB 7200rpm |
| Test #93,692 - 8/29/24 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Seagate ST1500LM006HN-M151RAD |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #7,929 - 2/1/20 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ03UBB200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Canvio 2T USB drive on Pi 4 |
| Test #96,614 - 10/22/24 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #83,183 - 3/29/24 8:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #87,992 - 5/28/24 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,793 |
| User: | kkoppa |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra C10 SD Card on Pi 5 |
| Test #77,236 - 1/8/24 5:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #131,100 - 1/31/26 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microsd scandisk |
| Test #108,054 - 5/2/25 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI 32gb SD on Pi 4B |
| Test #126,046 - 8/25/25 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #54,742 - 12/29/21 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk AFGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #77,980 - 1/22/24 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,791 |
| User: | RP4 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk AFGCE |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SSD RPI4 |
| Test #79,465 - 2/13/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE064) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SE064 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #18,507 - 4/16/20 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD7500BMVW-11AJGS4 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD |
| Test #5,758 - 12/27/19 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend TS16GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSD Noname |