To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,897 - 2/3/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Andrestoteles |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra MicroSDXC Card Class 10 128 GB |
| Test #125,174 - 7/29/25 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung - Class: Class 10 U3 |
| Test #102,138 - 1/19/25 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,150 - 2/25/24 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,310 - 12/21/23 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Kwazy Kwis |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 256 Gb on RPi Zero 2W Running BullsEye-32 Bit |
| Test #76,947 - 1/4/24 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD7500BPVT-22HXZT1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD7500BPVT via PCIe to SATA expander on Pi 5 |
| Test #89,668 - 6/20/24 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Jonah |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport25A0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD HDD from old Nextcloud Box via USB 3.0 on RP4 |
| Test #4,948 - 12/9/19 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Scandisk USB |
| Test #67,466 - 2/21/23 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Lexar32gb |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32gb on Rasp Pi 8gb |
| Test #67,308 - 2/16/23 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | BubblesTheFish |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston CANVAS Select Plus 128Gb |
| Test #88,837 - 6/7/24 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Sublime Pi52 Before NVME |
| Brand: | Phison SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi5 with 52Pi N04 M.2 hat with PM991 NVMe Samsung 128GB and booting from MicroSD Phison 16GB |
| Test #100,240 - 12/20/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | cp-thumb-drive-tests |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi 500 using SanDisk USB 3.2Gen1 with USB3-A and USB-C connections |
| Test #125,236 - 7/31/25 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend High Endurance 32GB on Pi 5 |
| Test #130,856 - 1/24/26 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #1,751 - 8/30/19 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #70,008 - 5/8/23 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | EE-rock-SD |
| Test #54,757 - 12/29/21 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,771 |
| User: | flossie |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #85,677 - 4/23/24 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 980 SSD on DeskPi Case |
| Test #79,754 - 2/17/24 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisc-SD64GB-Extrem |
| Test #13,377 - 3/22/20 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Ted |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Card on Pi 4 |