To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #14,956 - 4/6/20 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB |
| Test #59,325 - 5/1/22 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend High Endurance 128G MicroSD on Pi 4 underclocked |
| Test #124,263 - 7/4/25 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | hevertonfreitas |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra micro SDXC UHS-I Card 64GB on Pi 5 |
| Test #96,818 - 10/26/24 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Test #101,425 - 1/9/25 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD boot with 4tb hdd 5400rpm storage |
| Test #12,582 - 3/15/20 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDDR-B531 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme on Pi 4 |
| Test #96,721 - 10/24/24 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard64gb |
| Test #77,490 - 1/14/24 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #87,565 - 5/14/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,646 - 5/15/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | my ssd |
| Test #89,130 - 6/11/24 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 990 |
| Test #93,189 - 8/20/24 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #104,869 - 3/8/25 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | SanDisk SD Ultra A1 32G |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra A1 32G |
| Test #99,928 - 12/15/24 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #54,898 - 12/31/21 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston UHSIIuSDReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 2GB Kingston Canvas Go Plus 64GB SDXC on USB adapter not SD Slot overclock 2147/750 |
| Test #54,239 - 12/19/21 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatin |
| Test #127,906 - 10/17/25 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #9,772 - 2/20/20 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #125,531 - 8/7/25 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | SD sidik |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #87,155 - 5/9/24 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | abhinickz_pi5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | powermgmt-base libhtml-format-perl libdata-dump-perl libhtml-form-perl libhttp-daemon-perl libmailtools-perlSanDisk_SD128_A1 Class 10 U1 |