To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #87,155 - 5/9/24 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | abhinickz_pi5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | powermgmt-base libhtml-format-perl libdata-dump-perl libhtml-form-perl libhttp-daemon-perl libmailtools-perlSanDisk_SD128_A1 Class 10 U1 |
| Test #12,794 - 3/17/20 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD30EZRS-11J99B1 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | PI4 2GB RENKFORCE USB 3 WD30EZRS |
| Test #25,203 - 5/22/20 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair 32GB Raspberry Pi 4 |
| Test #18,047 - 4/14/20 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | RPG |
| Brand: | Samsung PM800 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSDPM800TM128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SATA Samsung MLC 128Go on SATA TO SATA Adapter on SATA to USB 3.0 (2.0 on Pi 3B+ :() |
| Test #75,454 - 12/5/23 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | pi5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi5 |
| Test #76,866 - 1/2/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #98,197 - 11/15/24 9:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi-Server Makerdisk |
| Test #130,484 - 1/14/26 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SUM 128G |
| Test #132,844 - 4/9/26 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #53,680 - 12/8/21 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital RE3 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD1002FBYS-02A6B0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #42,950 - 3/29/21 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | USB HDD |
| Test #45,583 - 5/14/21 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,764 |
| User: | lmakarov |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go Plus 64 GB on RPi4 |
| Test #49,668 - 8/29/21 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | tah18 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32 GB on Pi4 |
| Test #79,044 - 2/6/24 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | #Samsung Pro Ultimate Micro SD on Pi 4 |
| Test #93,248 - 8/21/24 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB SD |
| Test #24,707 - 5/17/20 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST500LM012HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate SSD 500Gb |
| Test #14,494 - 4/2/20 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pi 4 |
| Test #103,661 - 2/13/25 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | zozo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #58,446 - 3/30/22 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #81,545 - 3/13/24 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |