To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #90,351 - 7/2/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #8,534 - 2/13/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #103,758 - 2/15/25 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | dragon82_pi5_nvme |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD NVMe con adattatore PCIe su Raspberry Pi 5 |
| Test #96,959 - 10/28/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #98,832 - 11/25/24 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend High Endurance 16GB HC1 |
| Test #82,145 - 3/21/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #89,220 - 6/13/24 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,496 - 1/27/24 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32GB |
| Test #73,297 - 9/26/23 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32gb a1 card |
| Test #4,774 - 12/6/19 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #2,118 - 9/12/19 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | mik |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | USB stick |
| Test #89,982 - 6/25/24 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB NVME on Pi 5 using Raspberry Pi M.2 Hat |
| Test #91,983 - 7/30/24 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | zhicz |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | zhicz |
| Test #92,520 - 8/8/24 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Vansuny MircoSD 64 GB on Pi 5 |
| Test #130,099 - 1/2/26 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PI 5 / SDCARD |
| Test #45,602 - 5/15/21 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion+ HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate model: Expansion+ size: 1.82 TiB on Pi 4 |
| Test #52,875 - 11/21/21 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDU1008GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #56,830 - 2/14/22 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Seagate ST2000DM001-1CH164 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | 2tb external 3.5 |
| Test #12,896 - 3/18/20 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #80,184 - 2/25/24 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | asep |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on OrangePi 5 Plus |