To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #101,048 - 1/2/25 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | booted authentic raspberry pi 32GB Class: A2 Class 10 V30 U3 microSD in raspberry pi 4B |
| Test #104,090 - 2/21/25 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra |
| Test #48,688 - 8/6/21 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #50,619 - 9/24/21 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | rmiddle |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate (STEB8000100) Expansion Desktop 8TB External Hard Drive |
| Test #46,327 - 6/3/21 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk |
| Test #9,983 - 2/22/20 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 with Sandisk Extreme Class 10 |
| Test #6,875 - 1/13/20 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Lcie 2Tb USB3 on PI4 on USB3 Port |
| Test #99,068 - 11/30/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card64GB |
| Test #70,253 - 5/18/23 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (SD) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Strontium SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | orangepi 5 nvme 256 |
| Test #78,480 - 1/27/24 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | GungHo-In-Tx |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi Zero 2 -raspbian -a2 |
| Test #93,321 - 8/23/24 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST4000LM024-2AN17V |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate Barracuda 4TB SSD on Pi 4 using Geekworm Naspi SATA to USB card |
| Test #82,395 - 3/23/24 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | card |
| Test #76,955 - 1/4/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD7500BPVT-22HXZT1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD7500BPVT via PCIe to SATA expander on Pi 5 |
| Test #85,844 - 4/24/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro Raspberry Pi 5 |
| Test #14,344 - 3/31/20 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | OCZ Vertex Turbo 32GB |
| Test #22,663 - 5/3/20 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | oi |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM048-2E7172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate Barracuda 2.5, 1TB using 10 Orico USB adapter |
| Test #17,627 - 4/13/20 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #19,318 - 4/19/20 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD7500BMVW-11AJGS2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Wd_elements 750GB |
| Test #105,769 - 3/27/25 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,743 |
| User: | lefttank |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #69,834 - 5/1/23 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,743 |
| User: | DaveL |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SAnDisk Extreme 32G microSD in RPi4B |