To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #78,385 - 1/26/24 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD20NPVX-00EA4T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | USB 2TB WD Drive |
| Test #85,651 - 4/22/24 8:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #130,353 - 1/10/26 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk U3 Older Test2 |
| Test #18,792 - 4/17/20 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | v110 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSDHC 32GB 100MB/s on Pi 4 |
| Test #22,873 - 5/4/20 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #24,585 - 5/16/20 9:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Slim 2.5" SSHD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10S21X-24R1BT0-SSHD-8GB |
| Class: | SSHD (2.5" SATA) |
| Note: | Western Digital 1 TB SSHD on Pi 4 using Sabrent SATA External Aluminum Hard Drive Enclosure lack] (EC-UK30) |
| Test #71,765 - 7/24/23 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (58A43) |
| Board: | Pine64 SOQuartz |
| Device: | Foresee 58A43 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Pine64 SoQuartz with 16G eMMC on a Manta M8P |
| Test #8,591 - 2/14/20 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | TheLaughingDog |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk AFGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32 GB microSD A1 C10 V30 U3 on Pi 4 4 GB |
| Test #77,379 - 1/11/24 9:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #90,289 - 7/1/24 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #90,973 - 7/14/24 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128 micro-sd Pi 5 |
| Test #98,411 - 11/18/24 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,741 |
| User: | Firefishy |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MAX ENDURANCE 128GB microSDXC on Pi 5 |
| Test #56,121 - 1/30/22 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Orange Pi PC Plus |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 11 |
| Test #18,709 - 4/17/20 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #10,701 - 2/27/20 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair P128 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Corsair CMFSSD-64GBG2D |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | d |
| Test #65,546 - 1/5/23 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,740 |
| User: | cas |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | x1efwf\ |
| Test #60,808 - 6/30/22 12:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #59,906 - 5/26/22 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Pi Hdd |
| Test #23,372 - 5/6/20 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A1 32Gb pi4 |
| Test #40,381 - 2/13/21 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |