To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #57,025 - 2/18/22 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB (A1 U3) |
| Test #54,395 - 12/21/21 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,671 - 2/16/24 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Main TF |
| Test #11,988 - 3/9/20 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST1000LM024HN-M101MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | mio hdd |
| Test #20,681 - 4/26/20 12:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | gunzel |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Toshiba Portable SSD X10 120GB |
| Test #58,233 - 3/24/22 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | gny |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #64,307 - 11/18/22 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | generic |
| Test #61,372 - 7/23/22 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #132,223 - 3/9/26 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | first storage check |
| Test #106,135 - 4/7/25 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #84,359 - 4/8/24 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #47,959 - 7/16/21 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST2000LM003HN-M201RAD |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #47,331 - 7/2/21 10:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #9,907 - 2/21/20 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | MdR |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD3200BEKT-75PVMT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Western Digital model: WD3200BEKT-75PVMT0 |
| Test #7,309 - 1/21/20 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | 70 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #19,944 - 4/23/20 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | pumatlarge |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme GO USB 3.1 64GB on Pi 4 via USB 3.0 port |
| Test #24,295 - 5/14/20 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #41,704 - 3/9/21 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #93,908 - 9/3/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RasperryPi5_128GB_SD |
| Test #81,035 - 3/6/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test1001 |