To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #123,716 - 6/20/25 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #100,686 - 12/29/24 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD Teamgroup 32GB U1 on Pi 4 |
| Test #101,767 - 1/13/25 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | inventaser |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 5 with SanDisk SC128 |
| Test #123,817 - 6/24/25 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,726 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #128,005 - 10/20/25 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,726 |
| User: | Tiramisioux |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Lite 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Corsair MP600 Mini used as CFE card via CFE Hat by Will Whang on Pi 5 |
| Test #128,292 - 10/30/25 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #50,391 - 9/16/21 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,725 |
| User: | DragonEmperorLS |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Ultra Flair 32GB USB stick |
| Test #81,201 - 3/7/24 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | first test |
| Test #77,863 - 1/21/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk (128GB) on PI5 |
| Test #86,189 - 4/28/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #102,237 - 1/21/25 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (00000) |
| Board: | Orange Pi Zero 2W |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | TeamGroup Pro Plus 512GB Micro SD Card on Orange Pi Zero 2W 4GB |
| Test #52,917 - 11/22/21 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,014 - 3/19/20 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #24,304 - 5/14/20 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #28,371 - 6/30/20 11:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme U3 32GB sd card |
| Test #10,939 - 2/29/20 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 32GB on Pi4 |
| Test #127,742 - 10/11/25 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 3+/Amazon Basic 256GB |
| Test #25,964 - 5/30/20 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 32 GB |
| Test #70,893 - 6/13/23 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #2,418 - 9/20/19 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB A1 V30 class3 |